+90 364 221 67 67 +90 537 788 45 19 [email protected]

İnvisalign tedavisi yüksek teknolojide üretilen ve kişiye özel hazırlanan bir dizi şeffaf plaklardan oluşmuş bir ortodontik tedavi yöntemidir.

Bu tedavi sayesinde ortodontik tedavi gördüğünüz anlaşılmaz ve sosyal hayatınızda hiçbir kısıtlama olmadan, özgürce gülerek çapraşık dişleriniz düzeltilmiş olur.

Gelişen teknoloji sayesinde invisalign tedavisi ile artık daha karmaşık vakalarda yeterli sonuç elde edilebiliyoruz. Aynı zamanda bazı zor diş hareketlerini elde etmek amacıyla invisalign plaklarını çeşitli mekaniklerle uyumlandırıp başarılı estetik sonuçlar elde etmek artık mümkün.

Çapraşık dişlerinizden rahatsız oluyor ve tel takmak istemiyorsanız, öncelikle yaşadığınız bölgede invisalign kullanıcısı olan bir ortodontiste danışın.

Hekiminiz sizin uygun bir vaka olduğunuza kanaat getirdiğinde, sizin ağıziçi kayıtlarınızı firmaya gönderip bilgisayar üzerinde tedavi planınızı oluşturur. Bu planlama doğrultusunda plaklarınız el değmeden size özel hazırlanır ve paketlenir.

On günde bir farklı kuvvet uygulayan yeni plakları takarak ilk günden itibaren dişlerinizdeki düzelmeyi siz ve çevrenizdekiler fark etmeye başlar.

Yemek hariç tüm gün taktığınız ve bir lens gibi tüm dişlerinizi çepeçevre saran plaklarınız esnek ince ve neredeyse görünmeyecek kadar şaffaftırlar.

Hangi Durumlarda Invisalign Tedavisi Uygulanır?

Diş teli tedavisinin uygulanabileceği bütün durumlarda İnvisalign tedavisi uygulanabilir.

Avantajları nedir?

Neredeyse görünmez oldukları için estetiktirler. Bu yüzden tedavi olduğunuz dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz.

Yemek yerken apareyinizi çıkartarak özgürce yemek yiyip, dişlerinizi temizleyebilirsiniz.

Klasik ortodontik tedavilerde telin batması veya braketlerin kopması gibi rahatsız edici şeyler bu tedavide yaşamazsınız.

Dişeti hastalığınız varsa veya ağzınızda çok sayıda dolgu, protez mevcutsa ve çürüğe meyilli ağızlarda invisalign tercih edilir. Çünkü braketlerin yapay dişlere yapışması ve genel ağız temizliğinin daha zor olması invisalignı daha avantajlı hale getirir.

Her yaş için uygun mudur?

İnvisalign tedavisinde herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda son derece etkin bir ortodontik tedavi yöntemidir.

İnvisalign tedavisinde ağrı olur mu?

Şeffaf plakları ilk taktığınızda, birkaç gün süren bir baskı ve hassasiyet hissedebilirsiniz. Bu sebeple ilk plaklarınızı uyumadan önce takmanızı ve hassasiyet olan dönemi uykunuzda geçirmenizi öneririz.

Plakları günde kaç saat takmalıyım?

Plakların istenilen etkiyi gösterebilmesi için günde 20-22 saat takılması önerilmektedir.

Bu tedavi yönteminde disiplin ve takma süresi başarıyı belirler. Plaklarınızı düzenli takmamanız durumunda tedavinizin başarısız olması kaçınılmazdır.

Invisalign plakları konuşmamı etkiler mi?

Şeffaf plaklar konuşmanızı etkilemez. Ancak ilk takıldığında dilinize takılabilir. Bu durum en geç 1 hafta içerisinde geçmektedir. Daha erken alışmak için sesli kitap okumanızı önerilmektedir.

Invisalign tedavisini her hekim yapabilir mi?

Invisalign tedavisini yapabilmenin ilk şartı ortodonti uzmanı olmaktır. Ortodontistlerin de invisalign tedavisini uygulayabilmeleri için sertifika alması gerekir. İnvisalign tedavisini mutlaka bir ortodonti uzmanının yapması gerekir.